< Повернутися до списку

Ліміти страхового відшкодування за Зеленою картою для різних країн

Ліміти страхового відшкодування за Зеленою картою для різних країн
author
Автор:
Єва Антонова

14 Листопада 2019

836

Для виїзду в іншу країну на автомобілі з України — є багато причин. Це зручно, вигідно, цікаво. Мандрівники встигають побачити більше не туристичних місць, за межами великих міст. Вибирати дешеве житло в передмісті, замість того, що в центрі.

Але для такої подорожі потрібно підготувати свій автомобіль: переконатися, що в ньому є все необхідне, транспорт придатний до довгих поїздок. Також, за кордоном діє зовсім інша страховка. Якщо вдома з ОСЦПВ уже давно вдалося розібратися, то в закордонній Зеленій карті є свої нюанси. Наприклад, для поїздки до Молдови й у решту Європи — можна оформляти різні поліси. Також, у різних країнах, які входять у систему — свої страхові ліміти. Допомагаємо розібратися з нюансами поліса для поїздки за кордон:

Особливості Зеленої карти. Що потрібно знати?

Зелена карта діє за таким же принципом, як «Автоцивілка». Але якщо друга діє на території України й не поширюється на інші країни, то перша — навпаки. Для українців цей поліс діє у всіх країнах системи, крім України.

Схема така ж: власник авто страхує відповідальність і якщо потрапить в аварію за кордоном — збиток потерпілим відшкодує страхова компанія. Що перший, що другий документ купувати обов’язково. Без ОСЦПВ не можна їздити вдома, а без Зеленої карти не пустять в іншу країну.

Як і ОСЦПВ, цей документ не покриває ремонт застрахованого автомобіля. Якщо клієнт потрапив в аварію з власної вини, то сам буде змушений сплатити ремонт. Щоби застрахувати безпосередньо транспорт, а не відповідальність — потрібно вибрати інший поліс. А саме — КАСКО, з розширеним покриттям в інших країнах.

Крім автомобілів, Зелену карту потрібно купувати для автобусів, мотоциклів, а також додаткових причепів. Але ось мопеди — виняток, для них страховка не потрібна.

Чим відрізняється від «Автоцивілки»

Ціна на цей документ залежить від виду транспорту, періоду дії договору, а також зони покриття. З першими двома пунктами все зрозуміло, розберемо останній:

Є спрощений варіант поліса — Росія, Білорусь, Молдова, Азербайджан. Він діє тільки в цих трьох країнах і, відповідно, коштує дешевше. Звичайний поліс обійдеться дорожче, але він покриває територію всіх країн-учасниць системи, а їх понад 40 і майже до всіх з України можна доїхати наземним транспортом.

Відрізняється страховка і принципом, за яким її потрібно вибирати. Це, навіть, простіше, ніж з ОСЦПВ. Усі надійні компанії, які мають право продавати такий документ — є в базі Моторного транспортного страхового бюро України. Їх усього 10, так що перевірити страхову компанію перед покупкою документа легко. 

Ще одна відмінна риса: ліміти покриття. В «Автоцивілки» вони зафіксовані на території всієї країни. А в Зеленій карті — встановлюються окремо кожної з країн, що входять у систему.

Крім того, «Автоцивілку» зазвичай оформляють відразу на рік. А ось Зелену карту є сенс купувати на 15 днів або місяць. Чому? Вона коштує дорожче, але ж ви навряд чи плануєте їздити за кордоном цілий рік. Найвигідніше— купити короткостроковий документ на час поїздки, з невеликим запасом днів.

Які страхові ліміти в різних країнах і чи впливають вони на вартість?

У різних країнах системи Зелена Карта сума інакша. Різниця має велике значення та може досягати мільйонів євро.

Мінімальні страхові ліміти в таких країнах, як: Росія, Україна, Молдова, Білорусь, Азербайджан. Відповідно, можна зробити висновок, що ліміти впливають на вартість страховки. Оскільки в цих країнах вони курсують у межах від 3 до 10 тисяч євро, то й застрахуватися коштує дешевше.

В інших же країнах суми покриття набагато вище. Розрив у сумах великий: від 100 тисяч євро до 5 мільйонів, але вартість страховки встановлена одна. У точних сумах можуть бути зміни. Перш, ніж вирушати в дорогу — можна подивитися окремо ліміти тих країн, які збираєтеся відвідувати.

Як перевірити, чи набрав поліс чинності?

Щоби точно знати, чи не потрапили ви на шахраїв — краще відразу перевірити справжність і актуальність Зеленої карти. Для цього зайти в базу МТСБУ і ввести номер страховки або номер транспорту. Вам покажуть інформацію про статус поліса і про терміни його дії. Переконайтеся, що документ оформлений саме на ваше авто й термін дії вказано правильно.

Якщо забули перевірити — попросіть на кордоні, щоби представник прикордонної служби подивився страховку через свою базу. Краще відразу знати про те, що щось пішло не так, ніж виявити відсутність чинної страховки після аварії. У такому випадку завжди можна купити новий документ прямо на кордоні

Поділитися:

Компанії з новини

Страховка за кордон — Київ

Страховка за кордон — Київ

Онлайн страховка за кордон: як вибрати

Онлайн страховка за кордон: як вибрати

Найпопулярніші статті