< Повернутися до списку

Евакуація 2-х українських альпіністів з Евересту

Евакуація 2-х українських альпіністів з Евересту

24 Травня 2018

1772

Telegram Підписуйтесь на наш Telegram канал і отримуйте найсвіжіші та найцікавіші новини першими

Весь вечір 15 травня в Фейсбуці активно коментували повідомлення Наталії Шелестак про двох українських альпіністів, яким в процесі підкорення Евересту знадобилася термінова медична допомога і евакуація з висоти 6400 м. А вже на наступний ранок інформацію про це розмістили деякі новинні ЗМІ, цитуючи пост Наталії Шелестак.

Компанія ERV розуміє розпач родичів, в даному випадку Наталії Шелестак, коли їх близьким загрожує небезпека, і дуже рада, що хлопці вже евакуйовані, їм надано медичну допомогу, і скоро рідні і друзі зможу їх обійняти і почути розповідь про їх похід з перших вуст. Так, вони багато пережили, але добре те, що добре закінчується. Хлопці в безпеці, і це головне, цілі і майже неушкоджені. Рани загояться, проте в очах близьких вони залишаться героями, які підкорювали Еверест.

Оскільки в своєму повідомленні Наталія Шелестак звинуватила компанію ERV у відмові оплатити гелікоптери для евакуації альпіністів, а слідом за нею це звинувачення прозвучало на сторінках новинних порталів, страхова компанія вважає за необхідне дати пояснення з цього приводу.

Перше повідомлення про ці випадки надійшло в страхову компанію ERV від рятувальної вертолітної служби 15.05.18 о 13:11, потім більш детальну інформацію надав супутник застрахованих (по супутниковому зв'язку), який знаходився в першому базовому таборі. Страхова компанія відразу після отримання інформації прогарантувала витрати на медевакуацію гелікоптерами в рамках ліміту страхової суми. Кожен з альпіністів мав страховий поліс ERV на 50 тисяч євро. За умовами договору 10% від страхової суми можна використовувати на транспортування гелікоптером, тобто на кожного застрахованого було передбачено для цієї мети 5 тисяч євро. Також ERV прогарантувала витрати на госпіталізацію клієнтів. Але погані погодні умови і важкодоступне місце перебування не давали можливості провести евакуацію негайно. За отриманою інформацією гелікоптер знаходився на майданчику в першому базовому таборі, але погодні умови не дозволяли на той момент піднятися більш високо, туди, де знаходилися застраховані.

Не маючи своїх гелікотерів, страхова компанія може тільки гарантувати покриття послуг, що надаються місцевими рятувальними службами, і не може вплинути на ситуацію, яка складається в екстремальних умовах на висоті понад 5000 метрів.

На наступний день, 16.05.18, коли дозволили погодні умови, альпіністи були евакуйовані двома гелікоптерами.

Компанія ERV вже не перший раз організовує евакуацію своїх клієнтів зі схилів найвищої точки світу — г. Еверест. І дуже шкода усвідомлювати, що одне слово, кинуте в пориві відчаю, може перекреслити роботу компанії, яка завжди готова прийти на допомогу кожному своєму клієнтові.

Джерело: Прес-центр СК "ERV"

Поділитися:

Компанії з новини

Успіх чекає тільки тих страховиків, чиї обіцянки підкріплені реальними діями

Успіх чекає тільки тих страховиків, чиї обіцянки підкріплені реальними діями

Страхування від кібер-ризиків стало ще доступнішим

Страхування від кібер-ризиків стало ще доступнішим

Найпопулярніші статті