< Повернутися до списку

Страховикам дали зелене світло. Мін'юст заюстував положення про електронний поліс

Страховикам дали зелене світло. Мін'юст заюстував положення про електронний поліс

30 Жовтня 2017

1398

Міністерство юстиції, як і обіцяли в Нацкомфінслуг, заюстувало в середині жовтня Положення про укладення електронних договорів. Документ набирає сили через три місяці після офіційної публікації, тобто з кінця січня 2018 року.

Для того щоб електронний поліс з нормативної точки зору був впроваджений остаточно необхідно було внести зміни в положення про Централізовану базу даних МТСБУ, що і зробив Регулятор, оприлюднивши проект розпорядження «Про затвердження Змін до Положення про єдину централізовану базу даних щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

У Нацкомфінпослуг відзначили, що планують переглянути підходи до ЦБД та затвердити в новій редакції регулююче її діяльність Положення, зробивши його простіше, передбачивши в ньому більш чітку інтеграцію з іншими базами даних, а не тільки з базою Національної Поліції.

У разі успішного здійснення запуску електронного поліса в планах на 2018 рік, почати обговорення зі страховиками питання удосконалення паперової форми полісу ОСЦПВ, може зробити онлайн-поліс як в Зеленій карті.

Положення про електронний поліс розроблено відповідно до Закону «Про ОСЦПВ» і Закону «Про електронну комерцію» і встановлює обов'язки страховика та основні правила при укладанні електронних договорів страхування.

З січня 2018 року страховики зможуть укладати електронні договори страхування не тільки по Автоцивілці, але і за іншими видами страхування.

Значним фактором запобігання страховому шахрайству стане забезпечення МТСБУ можливості перевірки клієнтом, зареєстрованого поліса в єдину централізовану базу даних по ОСЦПВ.

Завдяки впровадженню електронного полісу спроститься можливість перевірки його наявності з боку поліції, яка зможе це зробити завдяки доступу до централізованої бази даних МТСБУ. Після реєстрації всіх полісів у базі, ймовірність придбання поліса у шахраїв зводиться до мінімуму, а споживачі фінансових послуг отримують додаткові гарантії майбутніх виплат.

Джерело: Фориншурер

Поділитися:

Компанії з новини

За 9 місяців 2017 року СК «Країна» виплатила більше 113 млн грн відшкодувань

За 9 місяців 2017 року СК «Країна» виплатила більше 113 млн грн відшкодувань

Продукт КАСКО Smart з телематикою від «АХА Страхування» тепер доступний у 8 містах України

Продукт КАСКО Smart з телематикою від «АХА Страхування» тепер доступний у 8 містах України

Найпопулярніші статті