< Повернутися до списку

Попит на кіберстрахування: загроза чи вигода для страховиків?

Попит на кіберстрахування: загроза чи вигода для страховиків?

26 Березня 2018

2432

У відповідь на різке збільшення за останні роки кількості кіберзагроз та "проломів" в збереженні даних, страховики значно просунулися вперед з наданням покриття кібер-ризиків для їх власників. Пропозиція по страхуванню кібер-ризиків, ймовірно, буде ще більше розширюватися в 2018 році, повідомляє рейтингове агентство Fitch Ratings.

кіберстрахування відкриває можливості для зростання і диверсифікації бізнесу для одних страховиків, але може бути негативним фактором для інших, з огляду на можливість настання страхових випадків з великими сумами збитків.

Кількість проблем з безпекою даних у США в 2017 році збільшилось на 44,7%. Такої подібної частоти подібних фактів у поєднанні зі збільшенням частки значних по збитку подій, таких як атака вірусів-вимагачів Wannacry та Petya, підкреслює, яким викликом для страховиків є розрахунок вартості та андеррайтинг кібер-ризиків у швидко змінюючомусь середовищі

Страхування кібер-ризиків в даний час є вигідною нішею для багатьох страховиків у міру зростання ринку і підвищення конкуренції в цьому сегменті, але, на думку аналітиків Fitch, ведення цього бізнесу може ускладнитися. Крім того, учасники ринку можуть бути схильні до ризику заниження цін на послугу кіберстрахування та небезпеки великих майбутніх збитків, оскільки їм може не вистачити досвіду унікального андеррайтингу саме для сфери кіберстрахування.

Попит на кіберстрахування, ймовірно, буде збільшуватися. Дослідження ризиків, такі як недавній звіт Allianz Risk Barometer 2018, продовжують відносити кібер-ризики до ТОП-10 ризиків для бізнесу. Проте, дослідження страхових і брокерських агентств "Страхові агенти і брокери" за грудень 2017 року показує, що тільки 31% клієнтів цих респондентів придбали якусь форму покриття від кібер-ризиків.

Крім того, в звітах Lloyd's і AIR Worldwide від 2018 року повідомляється, що окремі кібер-події, наприклад, відключення великого хмарного провайдера в США, може призвести до збитку у розмірі від 6,9 млрд. дол. США до 14,7 млрд. дол. США, причому лише близько 20% цих втрат буде покрито страховими виплатами.

Попит на кіберстрахування також буде стимулюватися посиленням держрегулювання в цій області. Норми кібербезпеки Департаменту фінансових послуг Нью-Йорка, які вступили в силу у 2017 році, вводять нові вимоги до сертифікації на відповідність вимогам кібербезпеки для компаній, що надають фінансові послуги. Цього року Європейська загальна норма захисту даних (European General Data Protection Regulation, GDPR) визначить більш суворі вимоги до повідомлення компаніями про порушення збереження своїх даних, в тому числі персональних даних клієнтів. Такі правила не тільки підвищують обізнаність про кібер-ризики, але збільшують ймовірність штрафів відносно компаній у випадку інцидентів в кіберпросторі.

У все більшої кількості компаній є запит на конкретні продукти зі страхування окремих кібер-ризиків. Наприклад, збільшення критичних збоїв що призвели до крадіжки даних та вимагання, призводить до зростання інтересу до страхування ризиків що преривають бізнес-діяльність та покриття збитку майну. Аналогічним чином, зростання числа акціонерів компаній, чия репутація сильно постраждала через інциденти з кібербезпекою, призводить до збільшення попиту на страхове покриття відповідальності власників і директорів компаній.

Джерело: Асоціація "Страховий бізнес"

 

Поділитися:

Компанії з новини

Кредитний рейтинг СГ «ТАС» підтверджено на рівні uaAА

Кредитний рейтинг СГ «ТАС» підтверджено на рівні uaAА

Кадрові зміни в MetLife

Кадрові зміни в MetLife

Найпопулярніші статті