< Повернутися до списку

До кінця року може з'явитися державне медстрахування

До кінця року може з'явитися державне медстрахування

31 Березня 2017

2018

Планується створити новий механізм фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування.

Гарантований обсяг медпослуг і ліків, вартість яких покривається страхуванням, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті. В рамках цього пакету держава гарантуватиме повне покриття вартості послуг екстреної, паліативної, первинної допомоги, і частково покривати вартість платних послуг на вторинному (спеціалізованому) і третинному (високоспеціалізованому) рівнях.

Кабінет Міністрів буде щорічно затверджувати конкретний перелік послуг і лікарських засобів, що входять в гарантований пакет.

Виконання функцій страховика і єдиного замовника по централізованій закупівлі медпослуг, контролю за дотриманням умов договорів про медичне обслуговування населення постачальниками буде здійснювати новий центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом - Національна служба здоров'я України.

Це передбачено законопроектом «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», розробленим Кабміном.

Передбачається, що до 31 грудня 2017 року дія Закону (в разі прийняття) буде поширюватися тільки на первинний рівень - фінансування медпослуг і ліків, визначених переліком. Повноцінно система повинна запрацювати в 2019 році.

Джерело: ЮРЛІГА

Поділитися:

Компанії з новини

Страхові виплати наздоженуть водіїв

Страхові виплати наздоженуть водіїв

Закон про електронні гроші не прийняли

Закон про електронні гроші не прийняли

Найпопулярніші статті