< Повернутися до списку

Недавні масові хакерські атаки по всьому світу показали навіщо потрібно кібер-страхування

Недавні масові хакерські атаки по всьому світу показали навіщо потрібно кібер-страхування

17 Травня 2017

2578

Масштабні хакерські атаки 12 травня з використанням шкідливої ​​програми WanaCrypt0r 2.0 в черговий раз показали, чому в останні роки кібер-страхування набуло широкого поширення на міжнародному ринку.

Сьогодні програми кібер-страхування пропонують вже понад 60 страхових компаній в світі, пише журнал НЕП. Основним завданням кібер-страхування є захист від великомасштабної хакерської атаки.

Цей вид страхування забезпечує фінансовий механізм відновлення після великих збитків, допомагаючи компанії повернутися до роботи, зберегти стабільність, і знизити втрати в результаті перерви у виробництві. Страхова сума здатна компенсувати збитки і витрати, спрямовані на відновлення бази персональних даних та розслідування події.

Щорічний розмір виплачуваних премій по кібер-страхуванню у світі складає сьогодні $2,5-3 млрд., І фахівці вважають, що до 2020 року їх розмір досягне $75-10 млрд. При цьому 90% доходів надійшли від американських компаній: в США цей вид страхування є найбільш швидкозростаючим страховим продуктом.

Як повідомляв Форіншурер, витрати компаній на кібер-страхування у 2016 році зросли в США на 90%. Кібер-страхування стає одним з найважливіших елементів сучасного бізнесу - за 2016 рік у США виробники заплатили за кібер-страхування $36,9 млн. Це на 89% більше, ніж роком раніше. Кібератаки можуть бути дуже руйнівними для підприємств будь-якої галузі, і бізнес не може з цим не рахуватися.

Разом з цим, для багатьох кібер-страхування поки що є Terra Incognita. Багато корпоративних клієнтів не зовсім розуміють, від яких ризиків вони захищаються. Згідно з дослідженням страхових виплат, проведеним NetDiligence в 2015 р, 48% опитаних зізналися, що слабо розбираються у кібер-ризиках.

Робота зі страховими компаніями теж складно передбачити, в якій формі, в якому масштабі і коли з'явиться кібер-загроза і як ці загрози вплинуть на суми виплат за страховками. Одна зі складностей, з якими стикаються страховики, полягає в тому, що вони змушені працювати з ще незвіданою сферою.

Хакерський вірус WanaCry, який паралізував комп'ютерні системи організацій і установ в більш ніж 150 країнах світу, продовжив поширення в азіатських країнах. Програма-вимагач заблокувала не менше 200 тис. комп'ютерів. WanaCry шифрує файли користувача, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування вимагають викуп від $200 до $600 в біткоіни. Творці вірусу вже отримали від своїх жертв понад $42 тис.

Вірус WanaCrypt0r 2.0

Кібер-ризикам складно дати визначення, як складно і спробувати їх передбачити; ситуація ускладнюється ще й загальним небажанням компаній повідомляти про витоки і пролом в системі безпеки, коли вони виявляються, зокрема, через побоювання нашкодити своїй репутації. Тому на етапі андеррайтингу (оцінки ризиків, прийнятих в страхування), страхування компанії намагаються визначити страховий тариф і встановити умови страхування. Фахівці вивчають, як в компанії вирішуються питання інформаційної безпеки, як зберігаються дані, чи проводить компанія тестування систем інформаційної безпеки тощо. Найчастіше страхові компанії зосереджуються лише на тих ризиках, з якими вони знайомі.

І тим не менше кібер-страхування характеризується широким спектром покриттів і захищає компанії від фінансових втрат в результаті DDoS атак, фішингу, кібер-вимагання, зараження шкідливим програмним забезпеченням, тощо. І, що важливо, страхові компанії пропонують відшкодування витрат на розслідування кібер-злочину, антикризовий піар з метою відновлення репутації, витрати на захист в суді і відновлення роботи IT-систем.

Ринок страхування від кібер-загроз може стати одним з найперспективніших в найближчі 10 років. Зростання світового ринку кібер-страхування становить від 25 до 50%. Протягом багатьох років кібер-страхуванням в більшості своїй користувався роздрібний бізнес, постачальники фінансових послуг і лікарні. В основному ці заходи вживалися для захисту інформації клієнтів від викрадення.

Джерело: Фориншурер

Поділитися:

Компанії з новини

За 4 місяці 2017 року СК «Країна» зібрала 102 мільйони гривень страхових платежів

За 4 місяці 2017 року СК «Країна» зібрала 102 мільйони гривень страхових платежів

Наявність розумних систем в будинку, зробить страхування житла дешевше

Наявність розумних систем в будинку, зробить страхування житла дешевше

Найпопулярніші статті