< Повернутися до списку

Збитки від ураганів «Харві» та «Ірма» обійдуться страховій галузі у $200 млрд

Збитки від ураганів «Харві» та «Ірма» обійдуться страховій галузі у $200 млрд

12 Вересня 2017

1204

Не встигла Америка відійти від наслідків урагану «Харві», який обрушився на Техас 25 серпня, як черговий найсильніший ураган «Ірма» розбушувався на континенті, викликавши нові колосальні руйнування та страхові виплати.

Спочатку ураган ударив по Кубі, принісши зливи і шквальний вітер, швидкість якого досягала 250 км/ч. Згідно із заявою кубинського уряду, він завдав значної шкоди прибережним поселенням і курортам та залишив без електрики декілька районів острова. На сьогоднішній день виплати страхових компаній постраждалим від ураганів «Харві» та «Ірма», за офіційними даними, можуть досягти $200 млрд.

Сукупний збиток, нанесений економіці США ураганами «Харві» та «Ірма», становить близько $290 млрд, або 1,5% ВВП країни. Таку оцінку озвучив президент, що займається прогнозами погоди в американськой компанії AccuWeather Джоел Майерс.

Збиток від урагану «Ірма» оцінюється в $100 млрд, а від «Харві» - $190 млрд.

Ураган «Харві» Майерс назвав однією з найдорожчих погодних катастроф в історії США. Ураган рушив у напрямку штату Флорида, США. 9 вересня в штаті Флорида оголосили евакуацію майже 6 млн осіб через ураган. Без електрики залишилися 4 млн. чоловік.

Найбільше постраждав фінансовий район Маямі Брікелл, який був затоплений повністю - вода піднялася тут більш ніж на 60 см.

Ураган «Харві» обрушився на Техас ввечері 25 серпня. Губернатор Техасу Грег Ебботт оцінив збиток від урагану в $150-180 млрд. Жертвами стихії стали 70 осіб.

Ураган «Ірма» посилився до максимальної категорії потужності 5 вересня. На наступний день він досяг північно-східної частини Карибських островів. Ураган розміром з територію Франції пройшов через острови Теркс і Кайкос, Барбуда, Сен-Мартен, а також Британські Віргінські острови, ламаючи на своєму шляху дерева і руйнуючи будівлі. 7 вересня, його швидкість знизилася до 265,5 км/год, однак він зберіг п'яту категорію потужності. Відомо про 14 загиблих в результаті стихії.

Через наближення урагану «Ірма» найпопулярніший тематичний парк в світі Walt Disney World закрився в шостий раз за 45 років історії свого існування, але вже у вівторок знову відкриє свої двері для відвідувачів.

Страховики вже отримали повідомлення про настання страхового випадку, адже за договором перестрахування покриваються не тільки майнові ризики (будь-які фізичні ушкодження і руйнування, включаючи повінь, землетрус), але і перерва в роботі самого відвідуваного парку розваг у світі. Після отримання інформації щодо розміру збитку і всіх підтверджуючих документів, будуть відповідно сформовані резерви і здійснена страхова виплата.

Це вже другий раз, коли Disney World закриває свої двері для відвідувачів через сувору негоду: в жовтні 2016 року винуватцем став ураган «Метью», який застав зненацька не тільки США, але і Гаїті з Канадою - швидкість вітру в урагані досягала 220 км/ч і більше. Тоді загальна сума збитку по Діснейленду склала $35,7 млн.

Форіншурер

Поділитися:

Компанії з новини

Нацкомфінпослуг анулювала ліцензії страхової компанії «Європейський Страховий Союз»

Нацкомфінпослуг анулювала ліцензії страхової компанії «Європейський Страховий Союз»

Страхування фіз осіб в Україні вперше перевершило корпоративне страхування

Страхування фіз осіб в Україні вперше перевершило корпоративне страхування

Найпопулярніші статті