< Повернутися до списку

Електронний європротокол в ОСЦПВ і як його використовувати

Електронний європротокол в ОСЦПВ і як його використовувати
author
Автор:
Єва Антонова

1 Листопада 2019

774

Поліс ОСЦПВ, можна купувати онлайн та возити із собою в смартфоні. Водночас, не обов’язково її друкувати. Також, у смартфоні можна заповнити і європротокол, у разі виникнення ДТП. Але, на відміну від ОСЦПВ, цей документ в електронному вигляді підійде тільки в деяких випадках. Розбираємося в його можливостях:

Коли можна скористатися європротоколом

Європротокол — це форма, яку заповнюють учасники аварії відразу, як тільки сталося зіткнення. Від цього протоколу й дотримання всіх правил під час заповнення — залежать виплати за страховкою. Головна перевага самостійного заповнення в тому, що не потрібно чекати поліцію, довго розбиратися. Просто розписали все, відправили документ і чекаєте відшкодування.

Структура документа однакова у всіх компаніях, його паперову версію можна взяти в офісі під час придбання ОСЦПВ. А електронну — заповнити на сайті Моторного транспортного страхового бюро України. Але онлайн-версія підходить не для всіх дорожніх випадків.

Електронним європротоколом можна скористатися в ситуаціях, коли:

 • Ніхто не загинув, немає постраждалих. Ніяких травм і скарг на здоров’я.
 • Зіткнулося на дорозі тільки два автомобілі й обидва водії згодні з тим, що сталося. Немає розбіжностей у деталях і винуватець встановлений.
 • Обидва водії можуть надати свої поліси ОСЦПВ.
 • Учасники події тверезі, не вживали наркотики, перебувають в адекватному стані.
 • Сума збитків не перевищує 50 тисяч гривень або ж винуватець готовий доплатити різницю з власної кишені.

Також, для оформлення електронного європротоколу потрібен смартфон або планшет з хорошою камерою та інтернетом. Інтернет треба, щоби заповнити форму на сайті МТСБУ. А камера — тому що потрібно сфотографувати машину з усіх боків, права водіїв, технічні паспорти на автомобілі.

Коли не варто використовувати європротокол

Немає причин вибирати паперовий протокол замість онлайн-документа. Але бувають ситуації, коли замість них потрібно все ж викликати поліцію.

Це необхідно коли:

 • В аварії винен інший водій, а він цього не визнає.
 • Під час зіткнення постраждали не тільки два автомобілі, а й інші авто на дорозі.
 • У другого учасника номера іншої країни / іноземна страховка, ви не розумієте, як із нею розібратися.
 • Винуватець аварії відмовляється показати ОСЦПВ або документ виглядає підозріло, у ньому вказані невірні дані / закінчився термін дії.
 • Сума збитку перевищує 50 тисяч гривень. Про цей пункт важливо не забувати — якщо розумієте, що ремонт обійдеться дорожче — потрібно викликати поліцію. Тому що в разі самостійного заповнення — потерпілому відшкодують, максимум, 50 тисяч гривень.

Як правильно заповнити електронний варіант

На офіційній сторінці МТСБУ є електронна версія Європротоколу. Його можна заповнити прямо на сайті, з телефону / планшета / ноутбука. Бланк нічим не відрізняється від паперового, крім того, що такий варіант більш доступний і зручний, а підтвердити дані можна прикріпленими фотографіями.

Як заповнювати документ у телефоні:

 • Зайти на сайт МТСБУ, там є посилання на заповнення онлайн-бланка. Якщо заповнюєте подібний документ уперше — на сайті є зразок протоколу.
 • Система просить водіїв підтвердити, що всі умови підходять для самостійного оформлення. Вибирайте усі опції разом: якщо інший водій пише все на своєму смартфоні — перевіряйте введені дані.
 • Введіть номери своїх страхових полісів, щоби система визначила учасників події. Так відразу й переконайтеся, що обидві страховки діють.
 • Усі питання щодо події будуть у таблиці, їх потрібно детально і точно заповнити.
 • Сфотографуйте свій транспорт і авто іншого водія з чотирьох сторін.

Після того, як водії виконають усі пункти — оформлення закінчиться, а копії протоколу прийдуть їм на пошту. Тільки після цього можна залишати місце аварії, до повного оформлення, як і під час виклику поліції — не можна нікуди виїжджати та нічого пересувати.

Що ще важливо знати про європротокол:

Загальні правила поведінки на дорозі після аварії — мало відрізняються від тих, які потрібно дотримуватися в разі виклику поліції. Якщо зіткнення невелике й ніхто не постраждав — значить немає причин хвилюватися, усе можна вирішити без поспіху. Але якщо інший водій намагається невиправдано звинуватити вас в аварії, наполягає на махінаціях, намагається ввести некоректні дані або погрожує — відразу викликайте поліцію.

Що робити після того, як протокол заповнений, а копії вже на пошті? Водії мають право поїхати з місця події, не повідомляючи поліції про те, що трапилося. Як тільки отримали копію документа — надішліть його страховій компанії, у якій купували ОСЦПВ. Зробити це потрібно протягом трьох днів, так що не зволікайте. Після цього потрібно чекати відшкодування

Поділитися:

Компанії з новини

Найдешевша страховка для виїзду за кордон

Найдешевша страховка для виїзду за кордон

Мед страховка в Європу

Мед страховка в Європу

Найпопулярніші статті