< Повернутися до списку

Електронний поліс Автоцивілки в маси

Електронний поліс Автоцивілки в маси

21 Березня 2018

1920

Нацполіція впровадила у себе нову систему перевірки, наявність поліса може перевірятися шляхом пред'явлення його на паперовому або електронному носії та підтвердженням через базу МТСБУ

Поліцейські під час здійснення контролю, за дотриманням правил дорожнього руху використовують інформаційні ресурси системи Інформаційного порталу Національної України для перевірки дійсності договорів внутрішнього або міжнародного ( "зелена карта") обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).

Про це йдеться в офіційній відповіді Департаменту патрульної поліції на запит агентства "Інтерфакс-Україна" про готовність співробітників поліції до введення в Україні електронного поліса ОСЦПВ.

В офіційній відповіді, зокрема підкреслюється, що згідно з ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні порушення, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі посвідчення водія певної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, а також поліса (договору) Автоцивілки тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також наголошується, що згідно з розпорядженням Нацкомфінпослуг від 31 серпня 2017 року в Україні з 7 лютого 2017 року договори ОСЦПВ можуть укладатися в електронній формі.

У відповіді Департаменту патрульної поліції підкреслюється, що у взаємодії з відповідними органами державної влади, проводиться робота по внесенню змін до відповідних нормативно-правових актів, які регламентують правовідносини в цій сфері.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб, в даний час робочі групи, до яких входять представники Нацполіціі і Нацкомфінпослуг розробили зміни до Правил дорожнього руху.

"Там будуть вказані два види полісів: електронний і звичайний. Також буде вказано, що наявність поліса може перевірятися шляхом пред'явлення його на паперовому або електронному носії, або підтвердженням з Централізованої бази даних (МТСБУ). Правила дорожнього руху затверджує Кабінет міністрів. Підготовкою змін займається поліція, але вже текстівки є ", зазначив він.

За його словами, Нацполіція впровадила у себе нову систему перевірки, в тому числі за допомогою ЦБД Моторного бюро.

"Дійсно в самому початку було кілька штрафів, коли ще не розібралися, що це таке. Зараз поліція в тестовому режимі перевіряє дійсність полісів, в тому числі і через ЦБД. Випадки штрафів напевно можливі, але не через те, що поліція проти електронного поліса, а в зв'язку з тим що не до кінця отримали інструкції як перевіряти .Поліція досить лояльно і з привітанням поставилася до цих речей ", підкреслив член Нацкомфінпослуг.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поділитися:

Компанії з новини

Інститут аналізу ризиків підвищив рейтинг СК «Експо Страхування»

Інститут аналізу ризиків підвищив рейтинг СК «Експо Страхування»

У лютому СК «Країна» зібрала більше 25 млн грн страхових премій

У лютому СК «Країна» зібрала більше 25 млн грн страхових премій

Найпопулярніші статті