< Повернутися до списку

Нацкомфінпослуг значно посилить вимоги до страховиків

Нацкомфінпослуг значно посилить вимоги до страховиків

10 Квітня 2017

1774

Незабаром кількість страхових компаній в Україні може знову зменшитися, прогнозують експерти. Уже в липні-серпні 2017 року Нацкомфінпослуг запланував введення нових нормативів їх роботи. Це буде зроблено для того, щоб страховики збільшили свої резерви і поліпшили якість активів. Однак користь від нових правил роботи для клієнтів залишається під питанням.

Проект розпорядження Комісії ("Про внесення змін до Положення про обов'язкові критерії та нормативи достатності диверсифікації і якості активів") публікувався в кінці березня. Мета Нацкомфінпослуг - змусити страховиків наростити свою ліквідність. Тоді вони зможуть оперативно і в повному обсязі сплачувати людям за полісами. І ті перестануть завалювати регулятора своїми скаргами з цього приводу.

Чиновники впевнені, що діють в правильному напрямку, і в нових правилах посилюватимуть вимоги. А саме:

  • страховиків, що спеціалізуються на обов'язкових видах страхування (наприклад, автоцивілці або "Зеленій карті") і працюють в страхуванні життя зобов'яжуть наростити вкладення в ОВДП з 25% до 40% резервів;
  • тим, хто працює з добровільним страхуванням (медстрахування, автокаско, майнове страхування та ін.) доведеться наростити свої вкладення в боргові папери Мінфіну з 15% до 25%;
  • перестане прийматися в забезпечення резервів нерухомість, що знаходиться в зоні бойових дій. Нацкомфінпослуг вимагатиме з страховиків замінити цю нерухомість на вкладення в ОВДП або депозити. Якщо вони не зможуть продати квадратні метри і перетворити їх в гроші, то чиновники будуть наполягати на додаткових вливаннях боку власників СК - буде потрібно збільшення капіталів.

"Всі зміни будуть змушувати акціонерів СК звертати увагу на платоспроможність своїх компаній і підтримувати їх фінансово", - запевнив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

Проблеми з виконанням нових вимог будуть у страховиків поменше: у середніх і невеликих компаній. Ще складності можуть виникати у лайфових компаній, а також у СК, що спеціалізуються на обов'язкових видах страхування. Таких, наприклад, як автоцивілка.

"Складно оцінити, хто з гравців через нові вимог покине ринок. Але сьогодні відомо, що не всі компанії можуть собі дозволити зайву резервування. До того ж, не всі ведуть грамотну фінансову політику по розміщенню резервів", - зазначив голова правління СК "Арсенал Страхування" Сергій Авдєєв.

Одночасно експерти вважають, що найбільше проблем з виконанням нових вимог буде у страховиків, які сьогодні продають поліси за демпінговими цінами і виплачують посередникам не звичні 20% комісії, а всі 40 - 50%.

Проте, в першу чергу від нечистих на руку страховиків страждає не регулятор, а клієнти. Адже через регулярних фінансових проблем, СК будуть не в змозі розплачуватися з людьми, коли у тих виникають страхові випадки (проблеми зі здоров'ям, аварії, псування майна та ін.).

"Швидше за виконуватимуться нормативи, будуть платити агентам, але будуть економити на людях, зменшуючи страхові виплати", - підтвердив голова правління громадської спілки "Український страховий омбудсмен" Юрій Чуніхін.

Проблемні компанії вже хімічать з полісами: практикують зменшення сум страхового відшкодування, й інші хитрощі. Все з однією метою - щоб згодом менше заплатити людині. Для цього йому будуть придумувати найрізноманітніші відмовки. 

Нагадаємо, в поточному році український внутрішній валовий продукт піде на спад через блокаду неконтрольованих Києвом територій. На цей фактор вплинула і втрата контролю за донецьким і луганським підприємствами. Такий прогноз дав Міжнародний валютний фонд.

Джерело: Преса України

Поділитися:

Компанії з новини

Через фінтех-стартапи, фінансові компанії ризикують втратити 40% доходу

Через фінтех-стартапи, фінансові компанії ризикують втратити 40% доходу

Невигадані і кумедні історії страхової справи

Невигадані і кумедні історії страхової справи

Найпопулярніші статті