10.04.2017
2079
Незабаром кількість страхових компаній в Україні може знову зменшитися, прогнозують експерти. Уже в липні-серпні 2017 року Нацкомфінпослуг запланував введення нових нормативів їх роботи. Це буде зроблено для того, щоб страховики збільшили свої резерви і поліпшили якість активів. Однак користь від нових правил роботи для клієнтів залишається під питанням.
Проект розпорядження Комісії ("Про внесення змін до Положення про обов'язкові критерії та нормативи достатності диверсифікації і якості активів") публікувався в кінці березня. Мета Нацкомфінпослуг - змусити страховиків наростити свою ліквідність. Тоді вони зможуть оперативно і в повному обсязі сплачувати людям за полісами. І ті перестануть завалювати регулятора своїми скаргами з цього приводу.
Чиновники впевнені, що діють в правильному напрямку, і в нових правилах посилюватимуть вимоги. А саме:
"Всі зміни будуть змушувати акціонерів СК звертати увагу на платоспроможність своїх компаній і підтримувати їх фінансово", - запевнив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.
Проблеми з виконанням нових вимог будуть у страховиків поменше: у середніх і невеликих компаній. Ще складності можуть виникати у лайфових компаній, а також у СК, що спеціалізуються на обов'язкових видах страхування. Таких, наприклад, як автоцивілка.
"Складно оцінити, хто з гравців через нові вимог покине ринок. Але сьогодні відомо, що не всі компанії можуть собі дозволити зайву резервування. До того ж, не всі ведуть грамотну фінансову політику по розміщенню резервів", - зазначив голова правління СК "Арсенал Страхування" Сергій Авдєєв.
Одночасно експерти вважають, що найбільше проблем з виконанням нових вимог буде у страховиків, які сьогодні продають поліси за демпінговими цінами і виплачують посередникам не звичні 20% комісії, а всі 40 - 50%.
Проте, в першу чергу від нечистих на руку страховиків страждає не регулятор, а клієнти. Адже через регулярних фінансових проблем, СК будуть не в змозі розплачуватися з людьми, коли у тих виникають страхові випадки (проблеми зі здоров'ям, аварії, псування майна та ін.).
"Швидше за виконуватимуться нормативи, будуть платити агентам, але будуть економити на людях, зменшуючи страхові виплати", - підтвердив голова правління громадської спілки "Український страховий омбудсмен" Юрій Чуніхін.
Проблемні компанії вже хімічать з полісами: практикують зменшення сум страхового відшкодування, й інші хитрощі. Все з однією метою - щоб згодом менше заплатити людині. Для цього йому будуть придумувати найрізноманітніші відмовки.
Нагадаємо, в поточному році український внутрішній валовий продукт піде на спад через блокаду неконтрольованих Києвом територій. На цей фактор вплинула і втрата контролю за донецьким і луганським підприємствами. Такий прогноз дав Міжнародний валютний фонд.
Джерело: Преса України