< Повернутися до списку

Чому два мільйони українських водіїв їздять без полісу Автоцивілки?

Чому два мільйони українських водіїв їздять без полісу Автоцивілки?

8 Листопада 2017

1350

Автомобілісти оформили 7 млн. полісів при наявності 9 млн. автомобілів в Україні. Водії без поліса стали учасниками 1619 аварій за шість місяців 2017 - на 65,8% більше, ніж в попередньому році. Ні Закон про ОСАГО, ні новини про аварії не переконали 2 мільйони автомобілістів у необхідності поліса Автоцивілки.

1) Бажання заощадити призводить до відмови від страхування

Останнім часом водіям псують настрій ціни на бензин, рахунки за обслуговування на СТО та інші витрати, що збільшилися. Виникає спокуса заощадити, адже без бензину не обійтися, а без страховки - можна.

Не варто відмовлятися від покупки поліса, коли інші і економлять на страхуванні, і отримують надійний захист. Час від часу страхові компанії проводять акції для залучення клієнтів. Вони пропонують знижки на поліси Автоцивілки тим, хто замовляє їх онлайн в Києві, Дніпрі, Львові та інших містах. Завдяки акціям, водіям вдається заощадити на обов'язкових страховках від 5 до 20%.

2) Водії побоюються віддати гроші за фальшивий поліс або стати клієнтом компанії-банкрута

Причина занепокоєння полягає в тому, що почастішали випадки шахрайства та вихід компаній з ринку. Ризик зіткнутися з подібними неприємностями мінімальний, якщо не звертатися до сумнівних посередників в гаражах, на стоянках та узбіччях. «Сюрпризи» з полісами виключені при замовленні автоцивілки онлайн на страховому сервісі. Його користувачі отримують ОСАГО від відомих страхових компаній: AXA Страхування, PZU, «Провідна», VUSO.

3) Поліція не контролює наявність полісів у водіїв

Патрульні мають право вимагати пред'явити поліс при порушенні правил або ДТП, але не має права без причини зупинити машину, щоб перевірити страховку. Закон про ОСЦПВ наказує кожному водієві страхувати громадянську відповідальність, а виявлені поліцією порушники сплачують штраф 850 грн. Подібним чином карають тільки малу частину з 2 млн. порушників. Це викликає у інших автомобілістів почуття безкарності.

Статистика аварійності на українських дорогах в першому півріччі 2017 року - привід для водіїв відмовитися від упереджень. Моторне бюро (МТСБУ) підрахувало, що кількість страхових випадків зросла на 15,7%, а сума виплат по ОСЦПВ - на 41,2%. Страхові компанії виплатили постраждалим 917 млн. гривень після майже 68 тис. аварій.

Моторне бюро також заплатило 47 млн. грн. за 1 619 водіїв, які своїми діями спричинили ДТП, а поліса у них не було. Порушникам доведеться відшкодовувати завдані збитки: або відразу - потерпілому, або пізніше - сплатити за регрессним позовом від МТСБУ. Адже коли потерпілий в ДТП отримує відшкодування не від водія, а від Моторного бюро, винуватець все одно не звільняється від покарання за проступок.

Джерело: День

Поділитися:

Компанії з новини

Страховий буксир. Кращі програми КАСКО

Страховий буксир. Кращі програми КАСКО

СГ «ТАС» підтвердила лідируючі позиції на ринку ОСЦПВ

СГ «ТАС» підтвердила лідируючі позиції на ринку ОСЦПВ

Найпопулярніші статті